Vi hjälper våra kunder att öka sin verksamhet online.

Our fan boards. A collection of

of things we are fans of each month.

Vi hjälper våra kunder hitta och agera på digitala möjligheter.

Ett team av strateger, kreatörer, utvecklare och dataanalytiker.

Vi är en proaktiv digital byrå som använder data för att identifiera och hantera möjligheter för våra kunder. Med fokus på deras kundresa skapar vi unika digitala upplevelser för deras målgrupper.

Vi skördar fördelarna med att ha en mångfaldigt team och genom att kombinera dataanalyser med kreativa producenter samt utvecklare. Vårt fokus att alltid använda oss av data har format en "låt oss fortsätta förbättra allt"- mentalitet och skapar en särskild öppenhet gentemot våra kunder.

Men hur?
Ahhh ok.
Our services
Strategi & Analys
Digitala strategier Kundresor Sales funnel-analyser Growth hacking

Vi sätter den strategiska grunden för en tydlig profil och närvaro i relevanta kanaler för att nå dina kunder. Vi identifierar tillväxtområden och möjligheter som ger mer värde åt ditt företag.

Aktivering & Upplevelser
Digitala kampanjer Hemsidor Marknadsföring & Automation Content Procuction

Vi skapar och tar varumärkesupplevelsen till marknaden genom en optimal media-mix för att maximera resultaten. Det gör vi för att förbättra kundens uppfattning om ditt varumärke och skapa de relationer som kopplar människor till ditt företag på ett meningsfullt sätt.

Performance & Optimering
A/B Testing Prototypskapande Kampanjoptimering ROI förbättringar

Vi utnyttjar all tillgänglig data och nyttjar den för att få relevanta insikter som styr framtidens kommunikationsinsatser. Det säkerställer en kontinuerlig affärsutveckling över alla kanaler för att driva resultat.

Några av våra kunder

Låt oss ta ett samtal

Boka ett webbmöte med Johan för att utforska lösningar på era utmaningar samt diskutera eventuella möjligheter för ert företag's marknadsföring.

Låt oss ta ett samtal

Boka ett webbmöte med Johan för att utforska lösningar på era utmaningar samt diskutera eventuella möjligheter för ert företag's marknadsföring.

Johan Matsgård
CEO & Co-founder
johan@digitalfans.se
+46 8 20 22 10
Rafael Pini
Creative Director & Co-Founder
rafael@digitalfans.se
John Möller
Production Manager & DPO
john@digitalfans.se
Sandra Lagergren
Marketing Lead
sandra@digitalfans.se
Alex Rodrigues
Performance Marketer & CSM
alex@digitalfans.se
Sophie Elfving
Performance Lead
sophie@digitalfans.se
Jonas Rosenblad Holm
Digital Designer
jonas@digitalfans.se
Melanie Matsgård
Content Creator
melanie@digitalfans.se
Karlo Jay Bueno
Lead Developer
karlo@digitalfans.se
Jessamine Jimeno
Developer
jessamine@digitalfans.se
Se våra
Kontakta oss
Genom att surfa vidare på vår hemsida och använda våra tjänster så godkänner du att vi samlar in data om dina besök. I vår integritetspolicy förklarar vi vilken data vi samlar in, varför vi samlar in den och vad vi använder den till. LÄS MER.